Kiralık Yelkenli Yatlar

Kiralık Yelkenli Yatlar

Kiralık Yelkenli Yatlar

Denize meraklı ama denizi tanıma şansı olmayanlara tavsiye edeceğimiz yelkenliler grubudur. Zaten ehliyeti olanlara kiralanabilen bu yatlar acemiler için hem tatil hem okul olabilir. Yelkeni ve yelkenliyi tanıyan bir ehliyetlinin olması diğer misafirlere öğretmek için yeterlidir. Personelsiz olduğu için istediğiniz özgürlüğü verir ama hizmetinizi de ya kendiniz yapar yada dışarıda yersiniz. Acemi denizciler için kuvvetle tavsiye edebileceğimiz bu tatil türü, denizi tanımak için bulunmaz bir fırsattır ama mutlaka tecrübeli bir yelkencinin olması şartı ile.

Yaşam için basit olsa da teknenin içinde aradığınız en önemli şeyler tatlı su, mazot, tuvalet ihtiyacı, ocak, buzdolabı gibi temel ihtiyaçlar standart teknelerde bulunan özelliklerdir. geri kalan lüksü isteğinize göre kendiniz tamamlarsınız kumanya, içkiler, mangal, dalış malzemeleri vs gibi. Maceraperest ve iyi dostlar ile yapılan yolculuklar lüks gerektirmez ama muhteşem dostluklar unutulmayan hatıralar bırakır. Bence her gencin en azından denizi tanımak için hayatında bir kez bile olsa denemesi gereken tatil sınıfıdır.

Alıştıkça keyf alacak denizi tanıdıkça bağımlı olacaksınız zaman içerisinde kalabalıkların yüzdüğü yerlerde yüzemeyeceksiniz, yüzmek için özel ve temiz koylar arayacaksınız. – Kiralık Yelkenli Yatlar