Mega Yat Kiralama Turizmi

Hep düşünmüşümdür! neden ülkemiz Mega yatların uğrak yeri olmaz,bu güzel ülke ,bakir koylar,denizi ve kumsalları güzel olduğu kadar emniyetli olmasına rağmen neden revaçta bir ülke değildir diye . misafirperver ve güleç yüzlü insanlarımızın yardımsever ve dostane tavırları,çok az ülkeye nasip olmuş özelliklerdir.

Buna rağmen çok az Mega Yat uğrar Türk karasularına. gelenlerde ise devamlılık yoktur sanki bu güzellikleri tavsiye etmezler birbirlerine, bunca güzel koylar körfezler, antik şehirler ve bu sıcak kanlı insanlar ülkesi sanki tanımaya şayan değildir. Deniz suyu sıcaklığı denizden ayrılma hissini unutturan bu güvenli deniz ve ülkenin antik  medeniyetler ve yerleşimleri sanki pek çok ülkeye münhasırmış gibi çok sık gelmezler ülkemize, o çok meşhur  Avrupa nın güneyi ile karşılaştırım hep.  Cot de azur sahilleri ile.

Ülkemin herbiri insanı şaşırtacak kadar güzel koylarını, sakin marinalarını, bir Yat a evsahipliği yapacak kadar özel koylarını hatta bulunduğu yeri değiştirme gereği duymayan,Mega yatları, olağan üstü güzel Guletlerini, irili ufaklı Motoryatlarını neden tercih etmezler, neden snt trope  sahillerine, san remoya veya nice e  gelirler her sezon.

Her sezon neden kendilerini monacoda, antibes te, cannes te göstermek isterler.  adeta duvar kadar keskin sert yamaçları olan geniş ve büyük koy sayılmayan koylarının dışında koyları  olmayan, koyların değil tek yata özel olması o binlerce yatın bir araya gelmesi ile hiç bir doğal özelliği kalmayan bırakın görselliği, yüzmek için bile müsait bulmadığım koy ve  sahillerini, o artık tahayyül sınırlarını aşan dizayn ları ile herbiri ayrı güzel adeta birbirine nisbet yapan yatlar ile süslerler.

Ben bu Ülkenin hala bu güzel megayatlar, motoryatlar ve nazenin yelkenliler ile biribirlerini görebilmek için varış yerlerinin, emniyetli doğal güzellikleri ile insanı büyüleyen bu güzelim koylarını tercih edebileceklerine inanıyorum.

Bir yerlerde bir organizasyon hatası olmalı yanlış yaptığımız yada düzeltemediğimiz birşeyler var. eminim doğru yolu bulacağız  ve bu ülkeyi yat turizminde megayatların, motoryat ve yelkenlilerin uğrak yeri yapmak çok ta zor değil belki küçük bir adıma ihtiyaç var hep gözümüzden kaçırdığımız.