Satılık Yelkenliler

Satılık Yelkenliler

Satılık Yelkenliler

2. el teknelerin sac, ahşap, fiber, yada composit olmaları pek anlam taşımaz esas olan her tür malzemenin kendine göre zayıf tarafı vardır. Çürüyebilir, paslanabilir, veya ozmosiz olabilir ancak tamiri ne fiyata mal olur ve gerçekten değer mi noktasında kontrol edenin doğruyu bilerek alıcıya izah etmesi  ve değer mi noktasında doğruyu söyleyerek yönlendirmelidir.

Satanı ve satın alanı aynı anda sevindiren ikinci el tekneler, karar vermeden önce bir bilen ile alıcı gözüyle her yönü ile kontrol edilmelidir. özellikle denize hevesli olanlar bıktırıcı tamir ve masrafları ile çok fazla uğraşmamalıdır. Aksi halde ikinci el yelkenliler pek tecrübesi olmayan alıcıya uzun uğraşı ve masraflar ile denizden bezdirebilir.

Tavsiyemiz her tur satılık ikinci el teknelerin karar vermeden önce iyi bir ekspertiz ile maliyet ve masrafların çıkarılması gerekir. Her tur 2. el satılık tekneler alıcının ihtiyacını bir müddet karşılayabilir, zaten denizci olmadan çok yeni ve pahalı yatlar almanızı doğru bulmuyoruz. – Satılık Yelkenliler