Kiralık Guletler Hakkında Faydalı Bilgiler Kiralık Guletler Hakkında Faydalı Bilgiler

Kiralık Guletler Hakkında Faydalı Bilgiler ile guletler hakkında faydalı bilgilere ulaşacaksınız. Yat turizminin temelini teşkil eden başlangıçta sünger algarnaları ile yapılan bu yolculuk geçmişteki durumundan yeni nesil guletler ile çok daha ileride bulunuyor. 20m yatlara sığdırılan 6 kabin duş ve tuvaleti olan ve o zamanın şartlarına göre lüks bile sayılan yatlar şimdilerde 30 m ve üzeri maksimum 4 yada 5 kabin olarak yapılıyor ve kabin soğutma ve ısıtma sistemi, yelken, kullanışlı mutfak ve buzdolapları, geniş salon ve güverte, müşteriden bağımsız mürettebat kabinler ile birlikte her türlü ihtiyaca hizmet verebiliyor.

Özellikle son nesil guletlerde kabinlerin otel rahatını aratmayan rahatlığı ve personelin kaliteli hizmeti ve yatın hareketli oluşu, misafirlerin sürekli farklı koylarda olabilmeleri ciddi anlamda gulet turizmini hareketlendirmiş ve daha fazla guletin inşasına sebep olmuştur.

Doğanın çok cömert davrandığı ülkemizde görsel zenginlik ve emniyetli koyların bolluğu gulet turizmini zengin bir alternatif olarak sunuyor. Bu imkanlardan faydalanmak için gulet sahibi olmak gerekmiyor nerede ise her bütçeye göre her boyda gulet kiralamak mümkün. Otel turizminden farklı yönlerini keşfedecek ve unutulmaz anılar edineceksiniz. Eğer böyle bir tatile karar verirseniz aşağıda işinize yarayacak birtakım bilgiler var bilgi dağarcığınızda bulunsun, en azından doğru seçim için bir adım önde olursunuz. Size motoryatlar ve guletler arasındaki küçük ama önemli farklılıkları anlatmaya çalışalım.

Kiralık Guletler Hakkında Faydalı Bilgiler

Rezervasyonlarınızı kısın erken zamanda yapın, istediniz zamanı ayırdığınız bütçe ile denizde da çok gün tatil imkanı sağlar.

  • Guletler motor yatlara göre daha fazla kullanma alanı verir yani motor yatlara göre görüntüden çok daha fazla kullanılacak yer sağlar. Mesela kıç üstü, davlumbaz üstü, fly bridge ve hatta baston altındaki ağda bile zaman geçirebilir seyredebilirsiniz. Ama motor yatlarda ancak belirli oturma yerlerini kullanabilirsiniz.
  • Guletler de yakıt parası ödemezsiniz ama motor yatlarda kiraladığınız motor yatın yarı fiyatı kadar ekstradan yakıt parası ödersiniz.
  • Guletler genelde aile işletmeleridir ve bu iş için imal edilmişlerdir. Rezervasyonu önceden yapmak kaydı ile her zaman dilimini kullanabilirsiniz. Ancak motor yatlar sahibinin oyuncaklarıdır. Her istediğiniz zaman diliminde motor yatları kiralayamazsınız, motor yat sahibinin kullanmadığı sürelerde kullanma şansı bulursunuz ki bu her yıl sizin tatil sürecinde olmayabilir.
  • Yelkenle seyir imkanınız vardır ki size hiçbir motor yat bu keyfi vermez. Gürültülü motor yat seyri keyif den ziyade eziyet verir.
  • Motoryatlar ve kiralık guletler arasında gezi suratı hemen hemen değişmez ama kullanılan yakıt çok daha fazladır.
  • Devamlı gittiğiniz guleti her zaman eviniz gibi kullanırsınız ama motoryatlarda geçici misafir olur rahat edemezsiniz.
  • Aklınızda bulunsun güzel ahşap guletler her zaman limanlarda motor yatlardan daha fazla ilgi çeker.
  • Guletler ve motoryatlar seyir sürati açısından birbirlerine benzemese de tercih edilen seyir kısa mesafelerde hep aynıdır. Özellikle liman içi seyirlerde limitlere uymak zorundadırlar, o halde motoryatlar için fazladan yakıt parası ödersiniz.

Kiralık Guletler Hakkında Faydalı Bilgiler – Kiralık Guletler Hakkında Faydalı Bilgiler – Kiralık Guletler Hakkında Faydalı Bilgiler