yacht-eksperti Yat Eksperti

Deniz yaşamı ilgi, bilgi ve tecrübesi olmayana masraflı bir uğraştır. Çünkü anlayanı ve ustası karada yaşayanlara göre daha az bulunmaktadır.

Denizde deneyim 2 şekilde olur.
1- Ya yeterince para sahibi olmalıdır.
2- Yada kısa sürede öğrenmek ve tecrübe edinme zorunluğu vardır.

Deniz yaşamına yeni başlayanlar için doğru yatırım ve başlangıç için çevrelerindeki tecrübelerden istifade etmeleri şans unsurunun yaver gitmesini beklemekten daha akıllıca olacaktır, zira şansı yardım etmeyen pek çok deniz severin daha için başlangıcında satın aldıkları deniz araçlarını ya satıp yada terk ederek o çok hayal ettikleri deniz yaşamına başlayamadan vazgeçtiklerine tanık olduk. Aslında milat olarak hepimiz yarım ada çocuğuyuz en uzak deniz mesafemiz 3 saat, bu sebeple deniz merakımız çok olağan ancak bu güzel yaşam biçimini sürdürebilmek için gerekli birikim kolay değil. – Yat Eksperti

Yat Ekspertizi Olmaya Karar Vermeden Önce

O zaman deniz yaşamına karar verenler son adımı atmadan önce, karar verdikleri seçenekleri adına Tekne Ekspertör, Yat Expert veya Kaptan dediğimiz mesleğinin erbabı doğru ustalara ilgi duydukları deniz araçlarını ekspertiz ettirmeyi ihmal etmemelidirler. Tecrübe sizi doğru seçime yönlendirir deniz araçları her ustanın anlayacağı şeyler değildir.

Deniz araçlarını ekspert edebilen ekspertörler tüm inşaa materyallerini bilen yatın iç ve dış elemanlarını anlayan makine ve diğer yardımcılarının eksiklerini tespit ederek masraflar konusunda size ekpertiz raporu ile sonuç bildirirler. Bu rapor size deniz araçlarının masrafları konusunda fikir verecekir. Bu ekspertizlerle iletişim kurduğunuzda onlara almak istediğiniz aracın özellikleri, amacı, fiyat aralığı, sürati, ticari mi yoksa keyif teknesi mi olarak kullanacağınız bilgisini vermek tekne arayanların menfaatlerine daha uygundur.

İletişime geçtiğiniz bir Tekne Ekspertiz firmanız yoksa Akasya Yatçılık ailesi size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. – Yat Eksperti