Yat-Kiralama-yolcu-Personel-Bilgileri Yat Kiralama Yolcu Personel Bilgileri

YOLCULARA SEFER ÖNCESİ VERİLECEK GÖREVLER VE TAVSİYELER

Yat Kiralama Yolcu Personel Bilgileri, yat kiralama ve gelen misafirlerin tamamını daha önce bu tecrübeyi yaşamış olmalarını düşünmeden, her türlü denizde olacak tehlikelere karşı hazır ve bilgili olmaları için kaptan tarafından bilgilendirilmeleri gerekir. Yolcular yata gelerek kabinlerine yerleştikten sonra kaptan tarafından verilen kokteyl sırasında kimseyi incitmemek adına ayırmadan tüm misafirlere bilgi verilir. Bu bilgi acil durumlarda, yatı kullanma kuralları ve misafirlerin özel alerjen ve hastalık durumlarında zamanında müdahale etmek içindir. Tatil için bir araya geldiğiniz dostlarınızdan birinin yata ait bilgileri bilmemesi durumunda tum yatın tüm misafirlere kısa sürede rahatsızlık verebileceğini bilmenizi isterim. Bu yüzden kaptanınızın yat kuralları için sizi uyarmasını yanlış anlamayın bilakis kendi emniyetiniz için olduğunu bilin.

Yat Kiralama Yolcu Personel Bilgileri

1- Sıcak su edinmek için ve kabinlere 220 AC verebilmek için jeneratör saat 07:00’de çalıştırılır

2- Seyir için ana makinalar çalıştırıldıktan sonra kabin içerisinde bulunan misafirler lombozları kapatmak zorundadır eğer kapatamıyorlar ise mürettebattan birini çağırarak yardım isteyebilirler. bu dalganın lombozlardan içeri su vermemesi için önemlidir.

3-Acil durumlarda alarm sesi duyar duymaz tüm personel ve misafirler kıç üstünde master point denilen acil durum yerinde masa etrafında toplanmak zorundadırlar. Eğer engelli durumları varsa yardım istemelidirler.

4- Seyir sırasında asla duş almayın yatın salınımları sırasında kayarak düşersin.

5- Seyir sırasında kullandığınız kahve fincanlarını herhangi bir yere veya koymayın, sadece hostesinize teslim edin, masa veya sehpa üzerine koyulan veya unutulan fincanlar sarsıntıdan düşerek halıları lekeleyebilir.

6- Asla tuvaletlere kağıt, tampax, pamuk gibi şeyler atmayınız aksı halde farklı bir sistem ile çalışan tuvalet ve borularını bloke eder tüm sistemi kullanılmaz hale getirebilir. eger atılacak çöpleriniz varsa bunları tuvaletlerdeki çöp kutularına atınız.

7- Kabinden çıkarken lütfen tüm elektrikli aletleri fişten çıkarıp lambalarınızı söndürün

8- Asla kabinde ve tuvaletlerde sigara içmeyiniz

9- Eger klima sisteminde veya tuvaletlerde bir aksaklık ve arıza varsa lütfen mürettebata bildiriniz.

10- Eğer musluklarınızdan su akmıyorsa asla onları açık bırakmayın, unutulan açık musluklar kabinlerin su ile dolmasına sebep olabilir. su basmamış olsa bile tanklardaki su ziyan olabilir.

11- Lütfen suyu kabul edilebilir şekilde dikkatli kullanın.

12- Can yelekleri dolaplarınızda dır

13- Can salları asla misafirlerin kullanımında olamaz gerektiğinde personel ve kaptanın yardımı ile kullanılır ve yeri misafirlere gösterilir.

14- Manevra tamamlanmadan  asla denize atlamayın heyecanınız kaptana ve size pahalıya mal olabilir

15- Eğer yat içinde ve kabinlerde bulunduğunuz yerlerde farklı bir koku fark ederseniz yanık kablo, tuvalet veya gaz gibi, hemen kaptan veya mürettebata haber verin.

16- Denize düşen birini görürseniz hemen personele haber  verin

17- Herhangi bir şeye allerjiniz var ise (gluten, arı sokması,ve balık gibi) lütfen personele haber verin. yemeginizi ona göre pişirsinler.

18- Eğer vejeteryan iseniz hostes ve aşçınıza bunu mutlaka bildirin.

19- Eğer acil durumda kullanmanızı gerektiren ilacınız veya cihazınız varsa bunu personele ve özellikle hostesinize bildirin ve kullanmasını öğretin.

20- Kabin kapılarınızı asla içeriden kilitlemeyin gerekli durumlarda kapanması gereken zamanda kaptın ama sonra yine açık bırakın, personel asla sizden habersiz içeri girmez , ancak size yardım gereken durumlarda personel kapıyı kilitlenmemiş olarak bulmalıdır.

21- Yatı terk edeceğiniz zaman ve geldiğiniz zaman lütfen mürettebata bildiriniz

22- Acil çıkışın yerini ve nasıl kullanıldığını misafirlere gösteriniz.

23- Eğer kendinize ait dalış takımlarınız var ise asla yalnız dalmayınız

24- Havlularınızı, tişortlarınızı, gözlük kitap ve dergilerinizi rüzgarın uçurabileceği yerlere koymayın

25- Kıymetli eşyalarınızı kaptanınıza veya kabin içindeki kasalarınıza kilitleyin.

– Yat Kiralama Yolcu Personel Bilgileri – Yat Kiralama Yolcu Personel Bilgileri – Yat Kiralama Yolcu Personel Bilgileri – Yat Kiralama Yolcu Personel Bilgileri