tekne-ekspertiz-raporu Tekne Ekspertizi

Covid Virüsü nedeni ile birbirinden emniyetli mesafeye uzaklaşan insanlar kapalı alanda kalmanın ne olduğunu, özgürlüklerini kaybedince anladılar ve insan fıtratı gereği çareler aramaya başladılar..

Denizde olmak daha fazla manzara, görsellik, tatil, toplumdan uzak kalarak hastalıklardan korunma ve özgürlük bu fikirde birlikte son zamanlarda tekne, yat, bot, kayık gibi her ailenin bütçesine göre deniz araçları aramaya başladılar.

Ancak deniz araçlarının kara araçları gibi olmadığı ve satın alma sırasındaki bilgi eksikliğinin ne olduğunu fark ettiler. Yüzeysel olarak anlayanlara sorulanlar yetersiz, anlayanı bulmaksa çok zordur.

Deniz araçlarını anlayanları bulmak zor olduğu gibi güvenerek satın almak ise yanılmanın önüne geçememektedir.

Bu konuda uzman olan tekne ekspertiz’i diye adlandırılan, deniz araçlarını kontrol edebilen yat ekspertizleri, yat expertleri; deniz araçlarının imalat materyali ne olursa olsun; fiber, kompozit, ahşap, çelik ve aliminyum olan her tür deniz araçlarını kontrol edebilirler.

Ekspertiz raporuna sonuçları yazarak Alıcı ve Satıcıya deniz aracının bütün masraflarını a dan z ye belirtebilirler.

Deniz araçları eğer doğru fiyata alınmaz ise ustaların azlığı nedeni ile sahibine çok fazla masraf açabilir, hiç düşünmediğiniz detaylar hayallerini kurduğunuz denizden sizi soğutabilir.

Tavsiyemiz deniz araçlarını almadan önce konuyu iyi bilen hem denizci, hem yatlarda çalışmış; yelkeninden, elektrik sistemine, makinasından, mobilyasına kadar iyi bilen, tüm imalat malzemesini iyi tanıyan ve sizi sizin anlatımlarınızla yönlendirebilen profesyonel bir tekne experti ile çalışmanızdır.

Sizi tavsiyeleri ile denizde üzmeyecek doğru karar ve masraflar konusunda size yardımcı olacak bir ekspert sizi öngörülmeyen pekçok masraftan kurtarır.

Unutmayın, Ekpertiz raporu ile deniz aracının olumlu ve olmuşuz yönlerini öğrenmek için ödeyeceğiniz rakam ileride harcama ve kayıplarınız yanında devede kulak kalır.

Tekne expertizi olarak profesyönel bir firma tanımıyorsanız. Güney sularında pekçok kişinin çalıştığı Akasya Yatçılık firmasını gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliriz.