Tekne Ekspertizi Tekne Ekspertizi

Tekne Ekspertizi raporuna sonuçları yazarak Alıcı ve Satıcıya deniz aracının bütün masraflarını A’dan Z’ye belirtebilirler. COVID virüsü nedeni ile birbirinden emniyetli mesafeye uzaklaşan insanlar kapalı alanda kalmanın ne olduğunu, özgürlüklerini kaybedince anladılar ve insan fıtratı gereği çareler aramaya başladılar.

Denizde olmak daha fazla manzara, görsellik, tatil, toplumdan uzak kalarak hastalıklardan korunma ve özgürlük bu fikirde birlikte son zamanlarda tekne, yat, bot, kayık gibi her ailenin bütçesine göre deniz araçları gözde oldu. Ancak deniz araçlarının kara araçları gibi olmadığı ve satın alma sırasındaki bilgi eksikliğinin ne olduğunu fark ettiler. Yüzeysel olarak anlayanlara sorulanlar yetersiz, anlayanı bulmaksa çok zordur. Deniz araçlarını anlayanları bulmak zor olduğu gibi güvenerek satın almak ise yanılmanın önüne geçememektedir.

Tekne Ekspertizi Kontrol Alanları

Bu konuda uzman olan tekne ekspertizi diye adlandırılan, deniz araçlarını kontrol edebilen yat ekspertizleri, yat eksperleri; deniz araçlarının imalat materyali ne olursa olsun; fiber, komposit, ahşap, çelik ve alüminyum olan her tür deniz araçlarını kontrol edebilirler.

Deniz araçları eğer doğru fiyata alınmaz ise ustaların azlığı nedeni ile sahibine çok fazla masraf açabilir, hiç düşünmediğiniz detaylar hayallerini kurduğunuz denizden sizi soğutabilir. Tavsiyemiz deniz araçlarını almadan önce konuyu iyi bilen hem denizci, hem yatlarda çalışmış; yelkeninden, elektrik sistemine, makinasından, mobilyasına kadar iyi bilen, tüm imalat malzemesini iyi tanıyan ve sizi sizin anlatımlarınızla yönlendirebilen profesyonel bir tekne eksperti ile çalışmanızdır.

Sizi tavsiyeleri ile denizde üzmeyecek doğru karar ve masraflar konusunda size yardımcı olacak bir eksper sizi öngörülmeyen pek çok masraftan kurtarır. Unutmayın, Ekspertiz raporu ile deniz aracının olumlu ve olmuşuz yönlerini öğrenmek için ödeyeceğiniz rakam ileride harcama ve kayıplarınız yanında devede kulak kalır. Tekne ekspertizi olarak profesyonel bir firma tanımıyorsanız. Güney sularında pek çok kişinin çalıştığı Akasya Yatçılık firmasını gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliriz. – Tekne Ekspertizi